Archive for the ‘Uncategorized’ Category

Seenioridega hooaeg alanud!

Neljapäev, september 16th, 2010

Eile (15.09) oli selle hooaja esimene seenioride koosviibimine. Sellel aastal koguneme me kirikus, koguduse saalis. Rõõm oli tuttavaid taas näha ja suvemuljeid jagada. Kohvitassi taga sai arutatud ka uue hooaja plaane. Alati on “rosinaks” olnud mõni üllatuskülaline. Seekord rõõmustas meid oma kohalolekuga Järva praost Teet Hanschmidt. Saime kuulda nii tema vaimulikutööst aga ka näitleja ameti kohta. Alustas ta ju oma tööd näitlejana ja nüüd kümneid aastatid oli ta “pausi” pidanud. Sel suvel kutsuti aga Teet näidendisse “Lendajad” (J. Tätte). Elevust oli piisavalt ja kõigil kohalolijatel oli võiamlus küsimusi esitada.

Loomulikult me laulsime ja õnnitlesime kuu sünnipäevalapsi. Koosviibimisele andsid raamid koguduseõpetaja Urmas Viilma ja peapiiskop emer. Kuno Pajula, kes alustasid ja lõpetasid meie südamliku koosviibimise.
Järgmine kord kogunetakse taas 20.oktoobril kell 15.00. Kõik endised ja uued seeniorid on oodatud!
Fotod: Meenutus eelmisest hooajast (E.Viilma)

Moskva Patriarhaadi välissuhete juht metropoliit Illarion külastas EELK Konsistooriumi ja Tallinna Piiskoplikku Toomkirikut

Kolmapäev, september 15th, 2010

13. septembril kohtus Volokolamski metropoliit Illarjon EELK peapiiskop Andres Põderiga. Kohtumisel keskenduti kahe kiriku omavahelistele suhetele. Piiskop Einar Soone tegi andis ülevaate Eesti Kirikute Nõukogu tööst. Peale kohtumist tutvustas EELK kantsler ja toomkoguduse õpetaja Urmas Viilma metropoliidile Tallinna Piiskoplikku Toomkirikut.

Täpsemalt loe ja vaata pilte lisaks www.eelk.ee

Esimene KIRIKUKOHV on peetud!

Esmaspäev, september 6th, 2010

Eile toimus toomkirikus esimene kirikukohv. Võib-olla päris esimeseks seda nimetada ei saa, sest ka varasematel aegadel on kohvi kirikulistele aeg-ajalt pakutud. Nüüdsest on aga mõttes hakata kirikukohvi pakkuma reguaarselt, kaks korda kuus. Rõõm oli, et inimesed, kes olid jumalateenistusele tulnud, leidsid aega ja tahmist peale teenistust koos olla, kohvi juua ja üheskoos juttu ajada. Igatahes oli see suureks julgustuseks muuta kirikukohvi korraldamine traditsiooniks.
Kuigi blogi on alles “lapsekingades” ja lugejaid vähe, kutsun ka siin kõiki huvilisi kirikukohvil osalema. Ja kui on neid, kes oleksid valmis appi tulema lauda katma/koristama, aga ka ise midagi lauale tooma- oleme ülimalt tänulikud.
Järgmine kirikukohv toimub 19.septembril! Tere tulemast!

Worthing Choral Society koori kontsert

Pühapäev, august 29th, 2010

Täna teenis jumalateenistusel kaasa koor Worthing Choral Society Inglismaalt. Üle kümne aasta koos käinud koori repertuaari kuulub muusika renessansiajast tänapäevani. Esmalt laulsid nad jumalateenistuse sees neli laulu ja peale selle lõppu jätkus kontsert. Erliselt jäid meelde ja kõrvu Tallise If you love me, Williamsi Let All The World In Every Corner Sing, aga kindlasti ka Francki Panis Angelicus. Hea meel oli, et kirik oli huvilisi täis ja aplaus kontserdi lõpus kõneles enda eest.