Peapiiskopi kirik
Katedraal (prantsuse k cathédrale, ladina k cathedra, kreeka k καθέδρα (kathedra) tähendab eesti keeles “iste”, “tool” või “pink”. Episkopaalse (piiskopliku) hierarhiaga kirikutes (nt katoliku, ortodoksi, anglikaani ja luteri kirikud) nimetatakse katedraaliks kirikut, kus asub piiskopi iste (troon), mis väljendab piiskopi kui kiriku ülevaataja (kreeka k ἐπίσκοπος (episkopos), ülemkarjase ja kirikupea meelevalda ja rolli. Reeglina on katedraalkirik peapiiskopkonna või piiskopkonna peakirik. Tallinna toomkirik pühitseti Eestimaa (tollane Põhja-Eesti) peakirikuks 1240. aastal ning pühendati Pühale Neitsi Maarjale.
Piiskoppide pink ja nimetahvel ning EELK vapp ja lipp Tallinna toomkirikus
Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku (EELK) Põhikirja §12 sätestab: Peapiiskopi kirik (katedraalkirik) on Tallinna toomkirik. Seega on Tallinna Piiskoplik Toomkirik kogu Eestimaa peakirik ja peapiiskop Urmas Viilma katedraalkirik. Sellest annab tunnistust ka kiriku altariruumi paigutatud EELK-d ülemkarjastena juhtinud piiskoppide ja peapiiskoppide nimedega marmortahvel, samuti kiriku vapp ja lipp.
Tallinna Piiskoplikus Toomkirikus pühitseb peapiiskop ametisse ehk ordineerib ka kõik EELK teenitusse asuvad preestrid (kirikuõpetajad), kes annavad enne pühitsemist peapiiskopi ees ametivande.