Tänavune kesknädala orelikontsertide sari on pühendatud prantsuse helilooja Louis Vierne’i (1870-1937) 150. sünni-aastapäevale, ettekandele tulevad neli orelisümfooniat.
Sarja esimesel kontserdil esitab Ines Maidre helilooja 1. orelisümfoonia, millele eelneb Eugène Reuchsel’i (1900-1988) “Evocation de Louis Vierne” (“Meenutades Louis Vierne’i”).
Louis Vierne, kes oli lapsest saati peaaegu pime, sai muusikalise hariduse Pariisi konservatooriumis. Alates 1892. aastast tegutses ta Charles Marie Widori kõrval organisti assistendina Pariisi Saint-Sulpice’i kirikus. 1900. aastal sai Vierne, kes oli selleks ajaks juba tuntud kui särav helilooja ja organist ning erakordse andega improviseerija, Pariisi Jumalaema kiriku peaorganisti koha, eristudes selgelt teistest kõrgelt kvalifitseeritud kandidaatidest. Pariisi Jumalaema kiriku orelil esines ta kokku tervelt 1750 korral. 1937. a. 2. juuni õhtul, parasjagu kontserdil improviseerides, suri ta ootamatult südamerabanduse tagajärjel. Surra Jumalaema kiriku oreli taga oli Vierne’i eluaegne unistus.
Tema romantilise, aga samas ka klassikalise ja modernse helikeele mõjutustega loomingust on kõige tuntumad oreliteosed: „24 pala vabas stiilis”, „24 fantaasiapala“ ning 6 sümfooniat. Ta on kirjutanud ka vokaal- ja kammermuusikat, sümfoonia ja „Messe solenne“.
Kõik Vierne’i 6 sümfooniat on kirjutatud minoorsetes helistikes, kusjuures iga sümfooniaga tõuseb helistik ühe tooni võrra, alates 1. sümfooniaga d-mollis ja lõpetades 6. sümfooniaga h-mollis. Sümfooniad on 5-osalised, välja arvatud 1. sümfoonia, mis on 6-osaline.
Vierne’i 1. sümfoonia op. 14 d-moll on pühendatud tema kolleegile Pariisi konservatooriumis, heliloojale ja organistile Alexandre Guilmant’ile. Sümfoonia viimane osa, suursugune ja heroiline Finale on ühtlasi helilooja tuntuim orelipala.
Ines Maidre on lõpetanud Tallinna Riikliku Konservatooriumi Bruno Luki klaveriklassis ja oreli erialal Hugo Lepnurme juures. 1989-91 täiendas ta end Pariisis Ecole Niedermeyer’is Daniel Rothi juures, 1994-1998 järgnesid klavessiini ja barokkinterpretatsiooni õpingud Bergeni ülikooli Griegi akadeemias Norras. Ta on osalenud paljudel rahvusvahelistel meistrikursustel. 1991. a. võitis Ines Maidre Prantsusmaal Versaille’ rahvusvahelisel organistide võistlusel I preemia.
Maidre on esinenud kontsertidega kogu Euroopas, USA-s ja Lõuna-Ameerikas ja osalenud paljudel kodu- ja välismaistel muusikafestivalidel. Salvestanud muusikat Toccata Classics’i, Simax-Grappa, Antese, Erese, Forte ja Carillon Music firmadele.
1986-1992 tegutses Ines Maidre Tallinna Riikliku Konservatooriumi õppejõuna. Alates a. 2000 töötab ta orelidotsendina Bergeni ülikooli Griegi akadeemias Norras.
Alates 2014. a. on ta Pärnu orelifestivali kunstiline juht.