Laupäeval, 23. mail kell 12 toimub toomkirikus keskpäeva palvus orelimuusikaga, kus sõna ja muusikaga teenivad õpetaja Joel Siim ja organist Kadri Ploompuu.
Neil päevil oleme palvetanud palju: üksikisikute, koguduse, rahvana. Palvetanud kindlas teadmises, et Jumal kuuleb, ja vahel tugevama, vahel nõrgema lootusega, et ta vastab meil mõistetaval kombel.
Seda nädalat on läbi ajaloo kandnud sõna Jesajalt: „Rõõmuhüüdega andke teada, kuulutage seda, levitage maailma ääreni, öelge: „Issand on lunastanud oma sulase Jaakobi. Nad ei saanud tunda janu, kui ta viis neid läbi kõrbete: ta laskis neile kaljust vett voolata, ta lõhestas kalju ja vesi vulises.““ (Js 48:20-21)
Võime olla kindlad – Jumal on vastanud. Esimest korda üle mitme nädala kõlab laupäeva keskpäeval taas Toomkirikus orelimuusika. Kiituseks, tänuks ja eestpalveks – nii meie endi kui lahkunute eest. See annab rõõmuhüüdega teada: Issand on lunastanud oma rahva.
Muusikaosas on kavas kolm teost maailma eri maade heliloojatelt, kaugemalt ja lähemalt. Alustuseks saab kuulda siinmail harva esitatavat jaapani orelimuusikat. Kõlab tänapäeva helilooja Yui Kakinuma (s. 1961) „Lotus“ (“Lootos“) aastast 2007.
Teise heliteosena on ettekandel kaasaja šoti helilooja James MacMillani (s. 1959) 2010. a. valminud teos „Meditation“.
Viimasena kõlab ameerika helilooja Samuel Barberi (1910-1981) populaarne heliteos keelpillidele, „Adagio for Strings“ (1936), mis on ilmselt ka tema kõige tuntuim teos. Seade orelile on teinud William Strickland.
Barberi Adagio kohta on leitud, et see on kurvemaid muusikapalu, mis kunagi loodud. Samas näitab üks uuring, et see on üks viiest inimesi kõige õnnelikumaks tegevatest helitöödest.